חיפוש

תקשורת מקרבת בהליך גירושין

עודכן: 1 בינו׳ 2021


אתם עומדים לפרק את הנישואין, את כל ההבטחות שנתתם לעצמכם ואחד לשני, הבית שבניתם יחד, כל מה שהכרתם, הכל משתנה. אתם בעין הסערה – שם עולים כל הפחדים, החששות ואי הוודאות.


דאני ששון, מאמנת ומגשרת.

גבר ואשה יושבים אחד מול השניה ומחזיקים כוס קפה, מחייכים אחד לשנייה

בתוך כל הכאוס הזה – אינכם יכולים להשתתק, עליכם לתפקד זה מול זה, מול הילדים, מול עצמכם.

איך עושים את זה? איך ניתן לתקשר בתוך כל הכעס, העלבון ומשבר אמון?


הרשו לנו להציג בפניכם ולהציע את המודל של "תקשורת מקרבת", ואיך תוכלו ליישם אותה בהליך הגירושין בכל מה שקשור לניהול עניינכם וענייני הילדים.

  • תזהו את הצרכים שלכם ושל ההורה האחר - בתור הורים לכל אחד מכם יש צרכים, דומים ושונים, וכל אחד מכם מחזיק בתפיסות ועולם ערכים ואמונות משלו בכל מה שקשור להורות שלכם. איזה צורך מתמלא אצל האבא של ילדייך כשהוא מבקש להשתתף לאספת ההורים? איזה צורך מתמלא כאשר אם ילדייך מבקשת לדבר עמם לפני שנרדמים לישון אצלך? למה חשוב לך לדעת מה הילדים אכלו או איך עבר היום שלהם בבית הספר, כשהם בביתו של ההורה השני? זיהוי הצרכים והערכים אצל ההורה האחר הנו קריטי ליצירת תקשורת בונה ומלאת חמלה, ללא כעסים ותסכולים. אם תזהו ותכבדו את הצרכים של ההורה האחר – כך הצרכים שלכם יכובדו, ותוכלו להתנהל באופן מטיב ומקדם זה מול זה.

  • בחרו פלטפורמה ליצירת קשר ביניכם - תמצאו דרך בא יותר נעים לכם לתקשר אחד עם השני לעניין הילדים (טלפון, פנים מול פנים, וואטסאפ, מיילים...). מתוך אחריות הורית, מתוך כבוד לילדים ולמען טובתם – תתקשרו את החיים שלכם איתם.

  • תשאלו שאלות, המקום להניח אנחות - תקשורת מקרבת היא תקשורת שבה שני הצדדים אינם עושים במלאכת פרשנות ושפיטה אחד של השני, אלא מבררים עם הצד השני למה התכוון? מה הוא מבקש? מה נכון לו? מה הוא רוצה? במקום לפרש את ההורה השני, במקום לענות במקומו – יותר פשוט – לשאול ולברר מולו.

  • תקשיבו, זה עוזר - נסו יותר להקשיב אחד לשני, במקום לשמוע. עצרו לכמה רגעים במקום לענות מיד. נסו לגלות אמפטיה, כלפי עצמכם וכלפי הצד השני. תבקשו במקום לדרוש. חרף המשבר הזוגי והכאב האישי שאתם חווים, תקשורת מקרבת הנה כלי ליצירת שיח מועיל, מפחית אי הסכמות, מתחים וביקורת. באמצעות תקשורת מקרבת תוכלו להגביר שיתוף פעולה בכל מה שקשור לילדים.


להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאן


דאני ששון, מאמנת ומגשרת.

https://sarabzion.wixsite.com/dennysason :אתר 054-4604970 :טלפון

dennysason @walla.co.il :מייל
121 צפיות0 תגובות