חיפוש

כיצד להתמודד עם הורה שלא משתף פעולה?

קיומו של הסכם הגירושין (או של פסק דין), המפרט בכל סעיף וסעיף את כל הקשור לנושא הילדים, לא מונע את תופעת ההורה שאינו משתף פעולה, זה שאינו עומד בזמני שהות עם הילדים, שמאחר על בסיס קבוע, שקובע נסיעות לחו"ל מבלי לתאם מראש, ושההברזות אצלו הן עניין שבשגרה... תופעה הגורמת למתחים בכל המערכת המשפחתית.


הכי קשה, בתופעת ההורה שאינו משתף פעולה, הוא כל מה שקשור לעולמו הפנימי של הילד עצמו. בעיניו של הילד ישנן פעילויות שחשובות לו שהוריו יהיו חלק מהן ושיביעו התעניינות בחייו – אסיפת הורים, טיולי בית הספר, מופע סוף שנה, שיעור פתוח בחוג ועוד.


דאני ששון, מאמנת ומגשרת.


כשיש הורה שבאופן קבוע אינו לוקח חלק מפעילויות אלו, מעלה את תחושת הביטול ואי הכרה בצרכי הילד. הורה שמבטיח לקחת את הילד לבילוי - לסרט, לגן חיות, לשחק, לים, לבאולינג. הוא מבטיח שזה יקרה שבוע הבא, מחר, עוד שבועיים (לעיתים בציפייה שהילד ישכח). הילד מחכה ומצפה. בפועל ההבטחה לא באמת מתקיימת.


לפני שאתם שוברים את כל הכלים ופונים לקבלת סעד מגורמים משפטיים (בית משפט לענייני משפחה, הוצל"פ וכיוצא בזה), אני מציעה לקחת אוויר, לחפש פתרונות יצירתיים ולנסות לעשות חישוב מסלול מחדש, הרי ההורה שאינו משתף פעולה לא באמת לא אוהב את ילדו ולא באמת רוצה להרע לו במודע...


גלו חמלה

זכרו כי עם אותו הורה "שאינו משתף פעולה" בחרתם להקים משפחה, והיו בו חלקים שאהבתםשאפשרו לכם לבחור בו (גם אם זה היה מזמן...). נסו להיכנס "לנעליו" ולחפש את הדרכים לעורר מודעות הורית אצלו.


פנו לקבלת תמיכה

אל תהססו לפנות לתיאום הורי או גישור על מנת לסייע לכם. מעבר לכך, פנו לבני משפחה וחברים של ההורה השני, שיש לכם תקשורת טובה איתם ויש להם השפעה טובה על ההורה השני, שיוכלו לגשר ביניכם ולהפגיש אותו עם המציאות בנוגע לילדיו.


מצאו ערוצי תקשורת

נסו לייצר עוד דרכים לתקשר עם ההורה שאינו משתף פעולה, באופן שאינו מתריס, באופן שיפעיל אותו ויניע אותו לפעולה. נדרשת כאן המון גמישות ונחישות.

מאמינה כי אמון ואמונה מזכירים לנו שכל הורה באמת רוצה הטוב לילדו.להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאן


דאני ששון, מאמנת ומגשרת

https://sarabzion.wixsite.com/dennysason :אתר

dennysason@walla.co.il :מייל

טלפון: 0544604970


75 צפיות0 תגובות