חיפוש

הזוגיות נגמרה? ההורות כאן כדי להישאר

עודכן: 1 בינו׳ 2021


לגדל ילדים זה לא פיקניק, תמיד יש מה לעשות, לסדר, לקחת, להחזיר, לתקן... גם לגרום לילדים להיות קשובים לנו ולעשות מה שאנחנו מבקשים מהם - שיסדרו את החדר, שיכינו שיעורים, שיתארגנו בזמן בבוקר - זה אתגר מתמשך, בלתי פוסק. בתוך תהליך הגירושים (וגם אחריו), המצב קשה עוד יותר.


מירב ירושלמי, מגשרת ומדריכת הורים.אנחנו ההורים נמצאים בתוך סערת רגשות, במלחמה האישית שלנו, בתחושת אובדן וכשלון, פחות בפוקוס ופחות פנויים רגשית – והופ, כל הבית יוצא משליטה.


אנחנו מוצאים את עצמנו מאבדים מהסמכות ההורית שלנו. או שאנחנו מפנקים אותם יותר מדי – עושים בשבילם כי אנחנו רוצים לתקתק, או כי אין לנו סבלנות או כי אנחנו לא רוצים שהם יכשלו ולתת להם את “הכי טוב”. או שאנחנו קפדניים איתם – חשוב לנו שיעשו וכאן אנחנו מוצאים את עצמנו נלחמים איתם על כל דבר ומתעקשים. או שמבחינתנו זו פשוט אידיאולוגיה. בסופו של דבר הסבלנות נגמרת ואנחנו נופלים לאיומים ולצעקות, שגורמת לסמכות ההורית שלנו להיפגע אפילו יותר.


אז איך שומרים על הסמכות ההורית בכלל, גם בתוך תקופת הגירושים?


לייצר שגרה וסדר בחיי הילדים -

לא חייבים לקיים בדיוק את אותה השגרה ואת אותם החוקים בשני הבתים של הילדים. זה לא מבלבל אותם. כל עוד כל אחד מכם יודע לשדר את החוקים אצלו בבית, הילד מבין ויודע איך להתנהג.


היו ברורים לעצמכם -

הסוד לסמכות הורית מגיע עמוק מתוכנו, מהבהירות שיש לנו לגבי מה ואיך אנחנו רוצים להתנהל ומהנחישות להתמיד בדרך שבחרנו.


אין נכון ולא נכון -

ברגע שתקבלו החלטות שקולות, תדבקו בהן ותישארו נחושים ועקביים, כמעט ולא תעשו טעויות.


צמצמו מחירים ומקסמו רווחים -

לכל פעולה שלנו יש מחיר ורווח. שקלו את המחיר והרווח ותשאפו תמיד לצמצם מחירים ולמקסם רווחים, כי בסופו של דבר היחסים עם הילדים הם 24/7 – ככל שהמחירים יקטנו והרווחים יגדלו, כך תהנו ממערכת יחסים מהנה יותר.


אז כן, הזוגיות נגמרה.

הבשורות הטובות הן שההורות כאן כדי להישאר.להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאןמירב ירושלמי, מגשרת ומדריכת הורים.

מייל: merav@gishur-horim.com

פייסבוק: https://www.facebook.com/meravye/

טלפון: 050-6136232


23 צפיות0 תגובות