חיפוש
  • מערכת פמיליסט

הולכים לבית ספר, משני בתים

עודכן ב: אוק 15

בוקר טוב ונפלא להורים של מאות אלפי התלמידים הנוהרים לבתי הספר, מדי יום, משני בתים (לסירוגין).

בין אם אתם זוג גרוש טרי או ותיק, ויחד עם כל העומס הכלכלי והרגשי שלכם בניהול שני משקי בית נפרדים, לילדים שלכם, שמתנהלים בשני בתים, יש אתגרים לוגיסטיים ופסיכולוגיים, לא פחות מכם.
לאיזה בית אני הולך היום? לאן להזמין חברים? איפה נעלי ההתעמלות שלי אצל אבא או אצל אמא? מי מגיע לאסוף אותי? כל אלו (ועוד) הן שאלות המתרוצצות על בסיס יום – יומי אצל ילדיכם.

במיוחד בשביל זה, קבלו כמה טיפים שיכולים לעזור למצב הנתון להיות הרבה יותר נוח:


הכינו לוח זמנים – שיהיה במרכז הבית, שהילדים יהיו חלק ממנו. כן, בדיוק כמו מערכת השעות של בית הספר.

רשמו על גבי הלוח את חלוקת זמני השהות, כולל השעות ומי מסיע לאן ואת כל הפעילויות השבועיות – חוגים, מסיבות יום הולדת, מפגשים חברתיים ומה צריך להיות להם מוכן בתיק (בגד גוף, נעלי ספורט, בגד ים וכו').

תוודאו עם הילדים שהם יודעים מה מתוכנן בכל יום ביומו

אל תסתפקו בהצבת לו"ז שבועי. בסוף כל יום – אחרי ארוחת הערב ולפני השינה – תעברו עם הילדים (בעל פה) על מה שצפוי לקרות ביום שיגיע – האם התיק מוכן לבית הספר, מי אוסף אותם בסיום הלימודים, איזה חוג קבוע למחר? יש או האם יש אירוע מיוחד? תנו להם להיות אקטיביים בתוך שיחת הסיכום הזו!

דברו עם הילדים.

תבררו איך הם מרגישים בבית ספר? האם הם מסתדרים עם המעברים? מה הם צריכים? מה יכול לעזור לדעתם? ובתוך כל השיחה הזו אל תשכחו לשאול: מה משמח אותם?, מה גורם להם להרגיש בנוח?, איך נעים להם? – תמנפו את הטוב, כדי שיישאר.

שתפו את הצוות החינוכי של הילדים.

המורה היא חלק מצוות התמיכה שלכם בילד, שתפו אותה במצב המשפחתי. שמרו על קשר רציף איתה, ואם הילדים שלכם צעירים עדכנו אותה גם בזמני השהות בינכם. בקשו מהמורה להיות ערה לשינויים במצב הרוח של הילד ובתפקודו הלימודי כדי שתוכלו לסייע לו.

הדבר הנפלא ביותר יהיה אם תדברו ביניכם. אמתו את המידע בין שניכם והחליטו יחד איך לפעול במקרים של קושי ואיך להחליט במה מתמקדים כדי לעזור לו. אל תהססו לקחת עזרה מקצועית, הדרכה הורית, גישור או ייעוץ, על מנת לסייע לעצמכם לפעול בשיתוף פעולה.סיגל קפלן, סיגל קפלן יועצת למשפחות במצבי גירושין ופרק ב'

https://www.facebook.com/mishpachameshulevet/ :דף עסקי

sigal.kaplan97@gmail.com :מייל

נייד: 052-2309236

להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאן41 צפיות

נכון, לפרק את החבילה זה לא פשוט,

אבל להשאיר כאן הודעה זה הרבה יותר קל :)

Familist פמיליסט אפליקציה להורים גרושים בהורות משותשפת והסדרי ראיה
  • פמיליסט פייסבוק
  • White LinkedIn Icon

אבן גבירול 88 תל אביב-יפו

© 2019 by Familist

טלי אפרים - עיצוב אתר | הדר שרת - כתיבת תוכן ומיקרו-קופי