חיפוש

אז איפה אתם בחג?

עודכן: 1 בינו׳ 2021

נראה שלפני החג זו השאלה ששומעים הכי הרבה! בכל משפחה מתחילים לעשות חישובים – איפה היינו שנה שעברה? אצל מי כדאי להתארח השנה? אבל להורים גרושים, ובטח להורים בתהליכי פרידה, השאלה הזו הופכת להיות הרבה יותר מכבידה.


מירב ירושלמי, מגשרת ומדריכת הורים.

צילום של לוח שנה עם הכיתוב ערב ראש השנה והמספר 18


אז איפה אתם בחג?

אם כבר יש לכם הסכם, אתם בודקים בטבלת החלוקה מי נמצא בחג הזה עם הילדים, ואם אין לכם – אתם שואלים את עצמכם: האם כדאי לעשות את החג יחד או בנפרד? מי ייקח את הילדים?


אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחגים:


לוח השנה - תעברו כל אחד בנפרד על ערבי החג והחגים, תחליטו מה ערבי החג והימים שהכי חשוב לכם להיות עם הילדים, ואחר כך ערכו שיחה משותפת על כך וסמנו את ההסכמות בנפרד מהמחלוקות.

איך לפתור את המועדים שבמחלוקת?


זיכרון והקשבה - זכרו מהם החגים העדיפים על בן/ בת הזוג שלכם (לשעבר) מבחינת המשפחה המורחבת, נסו במידת האפשר להיות רגישים לבחירות שלהם.


שיח תקשורת - במידה וקיימת תקשורת בניכם שוחחו ביחד ותכננו את חלוקת הסדרי השהות של החגים. במידה ואין באפשרותכם לדבר זה עם זו, היעזרו בגורם שלישי.


שיתוף הילדים - רצוי לערב את הילדים כמה ימים לפני החג, מה קורה? איפה הם חוגגים ועם מי? וזאת על מנת לשמור להם על תחושת בטחון ויציבות.


ותדאגו גם לעצמכם - אם הילדים לא אתכם בחג, תדאגו לעצמכם לתוכנית! תבלו את החג עם מי שתרגישו הכי עטופים, אהובים ונינוחים. לא פשוט להעביר חג בלי הילדים, אבל זו גם יכולה להיות הזדמנות לעשות מה שאתם באמת רוצים.
להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאןמירב ירושלמי, מגשרת ומדריכת הורים.

מייל: merav@gishur-horim.com

פייסבוק: https://www.facebook.com/meravye/

טלפון: 050-6136232
27 צפיות0 תגובות