חיפוש

"אבא דיסנילנד"

עודכן: 1 בינו׳ 2021

תחושות אשמה וייסורי מצפון על "סבלם" של הילדים בעקבות הגירושין, מנהלים אבות רבים. איך נכון להתמודד עם זה? מס' עצות לאבא גרוש:


סיגל קפלן, יועצת למשפחות במצבי גירושין ופרק ב'.


בזמני השהות של האבות עם ילדיהם הם נחושים להיות החברים הטובים שלהם ולהפוך כל מפגש איתם לחוויה. בכל מפגש אבא מכין סדר פעילויות מפתה הכולל קניון, באולינג, סרט, גלידה, פיצה ומעלה בכל פעם את רף הציפיות שלהם. גם בתוך הבית – לסדר, לנקות, להגיש, להביא – העיקר שייהנו. את מקום המשמעת והערכים תופסים הפינוקים והמתנות.


דפוס ההתנהלות הזה אצל אבות גרושים עם ילדיהם זכה בקרב אנשי מקצוע בעולם לשם "אבא דיסנילנד". אבות שמרגישים חסרי יכולת לבצע את המשימות ההוריות שלהם. כי אב שמספק ארוחות, שיחות קלילות ואירועי בידור עבור ילדיו, לא ממלא את התפקיד ההורי שלו אלא יותר תפקיד של מרכז הווי ובידור. הוא יותר מתפקד על תקן "אבא תעשה לי, תקנה לי, תסיע אותי" אבל לא מספק מרכז של בית באמת על כל משמעויותיו ולא מקדם סמכות הורית וקשר אינטימי משמעותי עם ילדיו.


אז איך מתגרשים וממשיכים להיות... הורה?
תקבל את רגשות האשם כחלק מהחיים -

אתה לא לבד. רוב הגברים מרגישים אשמה על אובדן המסגרת המשפחתית ועל כך שאיבדו את כוחם כאבות במסגרת המשפחתית.


יחד עם זאת, אל תיתן לרגשות האשם לנהל את אבהות -

אבות רבים לא רוצים "לבזבז" את זמן השהות עם ילדיהם זמן בלחנך אותם ולומר להם מה לעשות. תזכרו שהצבת גבולות לילידכם היא משמעותית להתפתחותם, והיא תוצר של אכפתיות ואהבה.


תקיים את המפגשים עם ילדייך תמיד ובזמן -

אמון בקשר מתבסס במחויבות לקשר. ההיגיון הילדי הקונקרטי אומר: "אם אבא עזב את הבית הוא גם יכול לעזוב אותי", לכן חובת ההוכחה והביטחון היא עליך. והאמת היא לא דורשת מכם יותר מאשר להגיע תמיד ובזמן.


בבית של אבא חיים על פי חוקי הבית של אבא -

ילדים צריכים להיות חלק מהבית ולא אורחים. תיאום ציפיות, כללי התנהגות ונימוסים, מילוי מטלות הבית - סידור מיטות, עזרה בעריכת השולחן, ניקיון האמבטיה וכו' – כל אלה הם נחוצים להגברת תחושת השייכות, הביטחון והדימוי העצמי של הילדים.


החיים עם בת הזוג החדשה -

לכל אחד מכם ילדים משלו ומערכת ערכים וחוקים להתנהל מולם. תכבדו את המציאות ממנה כל אחד מגיע, תהיו סבלנים ותתייחסו לטעויות שנעשות כמעבדה לימודית. תחליטו על כללי התנהגות והמשימות הנדרשות מכולם יחד בבית המשותף. כל זמן שהם ברורים, עקביים, הגיוניים וחלים על כולם החוקים לא יבריחו את הילדים, להיפך! יצירת סדר בחייהם החדשים מביא להם המון ביטחון.


להורדת האפליקציה באפל לחץ כאן

להורדת האפליקציה באנדרואיד לחץ כאןסיגל קפלן, יועצת למשפחות במצבי גירושין ופרק ב'

https://www.facebook.com/mishpachameshulevet/ :דף עסקי

sigal.kaplan97@gmail.com :מייל

נייד: 052-2309236
43 צפיות0 תגובות