פמיליסט באה לעשות את החיים יותר קלים במיוחד להורים גרושים. הנה תשובות לשאלות נפוצות שיעזרו לך להשתמש באפליקציה ולחסוך כאב ראש. יש לך שאלות נוספות, אנחנו תמיד זמינים כאן

שאלות ותשובות

שלב ההגדרות

האם אפשר להגדיר בפמיליסט את ההוצאות המיוחדת בין ההורים לפי ההסכם?


בוודאי, פמיליסט מאפשרת להגדיר את חלוקת ההוצאות המיוחדות בקלות. כבר בשלב הורדת האפליקציה כדאי לעדכן את אופן חלוקת ההוצאות המיוחדות עפ"י ההסכם או פסק הדין. פמיליסט תדע לחשב את המאזן בצורה אוטומטית.
האם אפשר להגדיר בפמיליסט חלוקת ימים מיוחדת לחופש הגדול, בשונה מהימים הקבועים?


בוודאי, אפשר להגדיר בחופש הגדול הגדרה ספציפית. פשוט להיכנס ל"הגדרות הסכם \ פסק דין", לבחור ב"הגדרות החופש הגדול" ולעדכן ביומן ייעודי את חלוקת הימים בחופש הגדול, בהתאם להסכם.
האם אפשר להגדיר בפמיליסט אצל מי הילדים לפי זמני השהות?


כן בטח, זה היתרון של פמיליטס. פשוט להיכנס ל"הגדרות ההסכם \ פסק דין" לבחור בהגדרות "יומן" ולעדכן את חלוקת הימים כפי שנקבעה בהסכם. ביומן ניתן לראות בקלות אצל מי הילדים לפי הצבע של כל הורה.
איך אפשר לעדכן מראש אצל מי הילדים בחגים?


בפמיליסט לוח החופשות והחגים מתעדכן לפי חוזר מנכ״ל משרד החינוך. מעדכנים מראש אצל מי הילדים בחגים. פשוט להיכנס ל"הגדרות חגים וחופשות" ולעדכן את חלוקת החופשות בין ההורים בהתאם להסכם. ניתן לערוך שינויים בהתאם לצורך.
האם ניתן לשנות את הגדרת זמני השהות של הילדים?


בטח! ניתן לשנות את הגדרות ההסכם בכל רגע נתון, כמובן בהתאם להסכם או פסק הדין. בעת שינוי ההגדרות בנושא – תשלח התראה לצד השני.
האם ניתן להגדיר זמני שהות גם לפני שנחתם ההסכם?


בטח! ניתן להגדיר זמני שהות ואף להיעזר בתבניות מובנות לחלוקה בין הצדדים. במידה וזמני השהות ישונו בהסכם, כמובן שיהיה ניתן לעדכן אותם בעת הצורך. בעת שינוי ההגדרות בנושא – תשלח התראה לצד השני.

כללי

האם אפשר להגדיר בפמיליסט רק חלק מהפונקציות – למשל רק יומן הילדים או רק מאזן הוצאות?


כן בטח, זה אחד מהיתרונות של פמיליטס. ניתן להגדיר ולהשתמש רק בחלקים מאפליקציית פמיליסט כך שגם אם נושא מסויים עדיין לא הוסכם בין שני הצדדים – תוכלו להגדיר אותו ולהשתמש בו בשלבים מאוחרים יותר ובינתיים להנות ממה שכן הוסכם ביניכם.
האם אפשר לשנות שוב את הגדרות ההסכם, גם לאחר שהורה אחד כבר הגדיר?


בטח! ניתן לשנות את הגדרות ההסכם בכל רגע נתון, כמובן בהתאם להסכם או פסק הדין.
האם הנתונים נשמרים? האם הם מאובטחים?


ברור, פרטי ההורים והילדים חסויים לחלוטין. כל המידע שמור, מגובה ומאובטח בענן בסטנדרט הגבוה ביותר ובפרוטוקול ההצפנה המקסימלי לאבטחת המידע הרגיש. כל המסמכים (חשבוניות, קבלות, אסמכתאות) נשמרים באפליקציית פמיליסט למשך שנתיים.
האם ניתן להשתמש באפליקציה באופן עצמאי וחד צדדי?


ברור, כל הורה יכול להתנהל באפליקציה באופן עצמאי וחד צדדי. אם החלטתם לפעול באופן עצמאי וחד צדדי באפליקציה עליכם למלא רק את שם הצד השני ללא טלפון ומייל.
האם ניתן להגדיר את נושא ההתראות כרצוננו?


בטח. ברירת המחדל היא שהתראות פמיליסט יגיעו לנייד שלך עם נוטיפיקציה ועם צליל. במסך ההגדרות בתפריט ניווט תוכלו לשנות את הגדרת ההתראות כרצונכם.
האם אפליקציית פמיליסט כרוכה בתשלום?


בשלב זה, האפליקציה חינמית לחלוטין. נכון וכדאי להוריד אותה עוד היום להתנסות ולקבלת הטבה בהמשך.

יומן

האם אפשר לעדכן בפמיליסט גם חוגים, פעילויות חד פעמיות ואירועים מיוחדים?


כן, בטח, זה היתרון של פמיליסט. ביומן של פמיליסט יש אפשרות לעדכן פעילויות שונות ומגוונות, כולל חוגים, פעילויות קבועות ואירועים חד פעמיים ולקבל תזכורת בזמן אמת. גם הצד השני יקבל תזכורת על האירוע וכמובן הוא יוצג ביומן באפליקציה.
האם כל פעם שארצה להחליף ימים אצטרך לדבר עם ההורה השני?


בהחלט לא, זה בדיוק היתרון של פמיליסט, להפחית "חיכוכים" מיותרים. להחלפת ימים פשוט להיכנס ל"יומן", ללחוץ על ה"פלוס הצהוב", לבחור ב"החלפה" ולמלא את הבקשה. נישאר להמתין לתגובה של הצד השני, שיאשר או ידחה את בקשת החלפת הימים.
איך נושא בקשות ההחלפה באפליקציה עובד?


כאשר תפתח בקשת החלפה, תוכלו לבחור האם היא ללא החזרת יום או עם החזרת יום להורה השני. במידה ותבחרו באופציה של החזרת יום, תוכלו לתת מספר אופציות (אל דאגה – פמיליסט לא תתן לך לבחור יום שמתנגש עם הבקשה). הצד השני יקבל את הבקשה כהתראה ויוכל לבחור איזה מהאופציות רלוונטיות להחלפה עבורו, או לדחות את הבקשה בנימוס אם אין באפשרותו להחליף.
איך נושא האירועים באפליקציה עובד?


בפמיליסט ניתן לעדכן אירועים בצורה גמישה. בין האופציות שתוכלו לבחור לדוגמא: אירועים חזרתיים או חד פעמיים, אירועים שנמשכים יום שלם או כמה שעות בלבד. תוכלו להגדיר האם לשלוח התראות על האירוע ואם כן לאיזה צד לשלוח התראות. ניתן לבקש אישור הגעה ואף לשמור את האירוע ביומן האישי המוגדר בנייד. כמובן שכל האירועים נשמרים גם ביומן של אפליקציית פמיליסט.
איך אפשר להשתמש בפתקיות באפליקציה?


פשוט! הפתקיות הן פשוט תזכורות קטנות ביומן בהן תוכלו להשתמש עבור כל עדכון קטן שקשור לילדים – לדוגמא 'תזכורת חולצה לבנה לביה"ס.
היכן אוכל למצוא את חלוקת ימי החופשה הבאים?


חלוקת ימי החופשה לפי Familist: תשעה באב 17/7/2021 ראש השנה 8/9/2021 - 6/9/2021 צום גדליה 9/9/2021 יום כיפור 16/9/2021 - 15/9/2021 ערב סוכות ראשון ומחצית ראשונה של החופשה 24/9/2021 - 20/9/2021 ערב סוכות שני
ומחצית שנייה של החופשה
29/9/2021 - 25/9/2021 חנוכה נר ראשון ומחצית ראשונה של חנוכה 2/12/2021 - 30/11/2021 חנוכה מחצית שנייה 6/12/2021 - 3/12/2021 ט"ו בשבט 17/1/2022 פורים 18/3/2022 - 16/3/2022 מחצית ראשונה של חופשת פסח 14/4/2022 - 8/4/2022 מחצית שניה של חופשת פסח 21/4/2022 - 17/4/2022 פסח ראשון 16/4/2022 - 15/4/2022 פסח שני 23/4/2022 - 22/4/2022 יום העצמאות 5/5/2022 ל"ג בעומר 19/5/2022 שבועות 6/6/2022 - 5/6/2022

מאזן הוצאות

האם כל פעם שהורה אחד מזין חשבונית ההורה השני חייב לשלם?


לא חובה לשלם באותו הרגע, אך יש לשלם את החוב עד המועד שנקבע בהסכם. החשבונית החדשה תופיע ב"מאזן ההוצאות" כחוב עבור ההורה החייב.
האם אפשר לראות בכל רגע את מאזן התשלומים בין ההורים?


כן בטח! במסך "מאזן ההוצאות" ניתן לראות בקלות בכל רגע נתון את כל התשלומים שבוצעו ואת כל החשבוניות שצורפו.
איך מעלים חשבונית לפמיליסט?


בהוספת חשבונית במסך מאזן ההוצאות או ממסך הבית (לחיצה על הפלוס הצהוב) תתבקש להעלות צילום של החשבונית. ניתן להעלות חשבונית ללא צילום אך הדבר אינו מומלץ. לאחר העלאת הצילום יש למלא פרטים אודות החשבונית כפי שפמיליסט מנחה. החשבונית תופיע במאזן וההורה המעלה אותה יכול לערוך אותה ולמחוק אותה.
מה קורה עם חשבונית שאינה מקובלת עליי?


במידה והצד השני העלה חשבונית וזאת אינה מקובלת עליך, תוכל לבקש להעלות את החשבונית לדיון. חשבונית שנמצאת בסטטוס 'לדיון' לא תחושב במאזן עד לשלב שבו תיכנס אליה שוב ותאשר אותה (לאחר דיון עם הצד השני מחוץ לפמיליסט). במידה ולאחר הדיון הוחלט כי יש לערוך או למחוק חשבונית – הצד המעלה יהיה רשאי לעשות זאת.
איך עובד נושא התשלומים בפמיליסט?


בשלב זה התשלום בין הצדדים מתבצע מחוץ לפמיליסט. אחרי ביצוע התשלום על הצד המשלם לעדכן בפמיליסט במאזן ההוצאות כי הועבר תשלום ולהעלות אסמכתא. הדבר ישפיע אוטומטית על מאזן ההוצאות של הצדדים.
איך אפשר לצפות בהיסטוריית התשלומים והחשבוניות?


בדף הראשי במסך מאזן ההוצאות ניתן לצפות בחשבוניות החודש הנוכחי. בגלילה מטה ולחיצה על הפלוס הסגול ניתן להיכנס להיסטורייה לפי חודשים ואף לצפות בחשבוניות של חודשים אלו.
האם מאזן ההוצאות מעודכן תמיד?


כן. הסליידר במסך מאזן ההוצאות מציג את המאזן הנוכחי בין הצדדים הכולל חשבוניות ותשלומים שבוצעו בעבר. זהו אינו מבט חודשי על מאזן ההוצאות אלא מבט כללי.
מה קורה בתחילת חודש חדש?


בכל ראשון לחודש נפתח אוטומטית חודש חדש בפמיליסט. חשבוניות ותשלומים שבוצעו בחודש הקודם לו עוברים להיות מוצגים בהיסטוריה. ניתן לצפות בה בגלילה מטה ולחיצה על הפלוס הסגול. מאזן ההוצאות (הסליידר) אינו משתנה בפתיחת חודש חדש אלא רק בעת הוספת חשבוניות או הזנת תשלומים שבוצעו בין הצדדים.